چیدمان اتاق های کوچک

چیدمان منزل

چیدمان اتاق های کوچک

زندگی هر چقدر ماشینی تر و مدرن تر می شود؛ خانه ها رو به کوچکتر شدن می روند. این چرخه به قدری ادامه میابد که شاید روزی برسد که انسان ها تنها تخت خوابی برای خود داشته باشند. این غول ماشینی همه چیز را می بلعد، و کوچک می کند. حیاط های بزرگ، پنجره و درهای چوب کاری شده با شیشه های رنگی را گرفته و تنها آپارتمان های کوچکی سهم ما شده است. نمی دانیم تا کجا ادامه می دهد، اما باید با آن هماهنگ شویم. اگر اتاق خواب شما هم کوچک است، نگران نباشید می توانید با چند ترفند ساده آن را به جای بهتر و دنج تری تبدیل کنید.

1- انتخاب رنگ مناسب:

رنگ های روشن بستری برای آرامش و بزرگ جلوه دادن هستند. می توانید رنگ مورد علاقه خود را روی طیف کمرنگش انتخاب کنید؛ اینگونه مجبور به انتخاب رنگ سفید و کرم نخواهید بود. این رنگ ها برای خلاقیت در عکاسی و انتخاب ژست عکاسی به شما کمک می کند.

2- نه به کاغذ دیواری:

یا کاغذ دیواری را قلم بگیرید؛ یا از مدل هایی با طرح های ساده و رنگ های ملایم استفاده کنید. کاغذ دیواری ها فضا را شلوغ تر و کوچک تر جلوه می دهند. اما اگر علاقه زیادی به کاغذ دیواری دارید بهتر است تنها یک دیوار خود را کاغذ کنید و باقی دیوار ها را تنها با رنگ بپوشانید.

3- آینه را به اتاق خود بیاورید:

به جای تابلو های مختلف می توانید از آینه های زیبا کمک بگیرید؛ چراکه خطای دید به وجود می آورند. این خطای دید موجب می شود، که اتاقتان بزرگ تر دیده شود. نکته دیگر این که آینه نور اتاقتان را با انعکاس خود بیشتر نشان می دهد.

این مطلب جالب را بخوانید  چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم

4- همه چیز را به ارتفاع ببرید:

شلف می تواند به شما کمک زیادی کند تا دیزاین بهتری داشته باشید و برخی لوازم خود را روی آن قرار دهید. بجای دراور بزرگ می توانید از یک دراور باریک تر و بلند تر استفاده کنید. شایان ذکر است که قفسه بندی را هم فراموش نکنید.

5- از هر فضایی بهره ببرید:

تخت خوابی باکسی بخرید، تا بتوانید برخی لوازم خود را در آن قرار دهید. این تخت خواب ها به دلیل داشتن جک های مخصوص تشک بالا می رود و می توانید با فضا سازی در آنجا وسایل خود را قرار دهید.

6- انتخاب پرده:

هرچه پرده انتخابی شما ساده تر باشد، این کمک را به شما می کند که فضای اتاق خود را آرام نگهدارید. پرده هایی با رنگ روشن و جنس ظریف تر هم نور را بهتر عبور می دهند و هم از دلگیری و تاریکی اتاقتان جلوگیری می کنند. ترجیحا پرده هایی یک دست انتخاب کنید، والان و دکور پرده را به کلی فراموش کنید. نکته دیگر این که پرده هایی که تا زمین ادامه داشته باشند به بزرگ جلوه دادن فضا هم کمک زیادی می کنند.

برای نکته پایانی این را در نظر داشته باشید، که وسایل ساده و کم زرق و برق تر استفاده کنید، این وسایل کمک می کنند تا زیبایی اتاق خوابتان چند برابر شود و احساس آرامش بیشتری در آن کنید. تخت خوابتان را تا جای امکان کوچکتر بخرید. شاید بد نباشد این را هم بگویم، که وسایل ساده همیشه مد هستند و نیاز به تعویض مداوم ندارند.

این مطلب جالب را بخوانید  چند نکته برای تمیز کردن مبل