چند نکته برای تمیز کردن مبل

ترفند تمیز کردن مبل

چند نکته برای تمیز کردن مبل

جاروبرقی ، واقعا  نجات دهنده است

اولین نکته  برای تمیز نگه داشتن  مبل ، جارو برقی کشیدنِ مرتب است. شما نمی دانید که چقدر خاک و آشغال در الیاف مبل شما پنهان مانده است یک کمک کوچک و ساده از جاروبرقی همه آن ها را از بین می برد. گردوغبار نه تنها سبب پوسیدگی ظاهر مبلمان  می شود بلکه می تواند الیاف مبلمان شما را نیز در برگیرد. بنابراین، برای اینکه مبل شما دوام طولانی داشته باشد، پاک کردن مداوم حتما نیاز است. همچنین می توانید از یک قلم مو زبر استفاده کنید تا خاک و اشغال را پاک کنید. به منظور رسیدن به گوشه ها و شکاف های مبل خود، از ابزار درز استفاده کنید.

لکه ها را با دستمال مرطوب بچه ها پاک کنید

ممکن است باور نکنید، اما دستمال مرطوب بچه برای تمیز کردن مبل بسیار مؤثر است. دستمال مرطوب بچه، ترکیب خوبی از صابون و آب همراه با رطوبت کمی است که فقط برای تمیز کردن مبلمان اثاثیه یا لوازم داخلی شما مناسب است. درواقع دستمال مرطوب بچه همچنین در تمیز کردن لکه ها به طرز شگفت آوری مؤثر است. یک بسته از دستمال مرطوب بچه در اتاق نشیمن خود برای دسترسی سریع نگهدارید تا وقتی قهوه روی مبل ریختید، سریعاً تمیز کنید. می‌توانید آن ها را با کمک دستمال مرطوب بلافاصله پاک کنید. آن را امتحان کنید تا کاربردش را بشناسید.

از کد پیروی کنید

قبل از شروع به تمیز کردن، قانون وسیله خود را بدانید. اگر کد “W” را بخوانید، پس از استفاده از آب موردی ندارد. بنابراین شما می توانید رویه ها را برداشته و آنها را در ماشین لباس شویی  بیاندزید، اما این کار را پس از خواندن دستورالعمل های ارائه شده توسط تولیدکننده انجام دهید. اما اگر کد “S” را بخوانید، به این معناست که از آب اجتناب کنید. در این وضعیت شما باید از یک حلال پایه غیرآبی به منظور تمیز کردن مبل خود استفاده کنید. برای این منظور می توانید از الکل استفاده کنید. آن را به آرامی در ناحیه ای که می خواهید تمیز کنید، اسپری کرده و آن را با یک اسفنج تمیز یا یک پارچه سفید پاک کنید. “S/W” به این معنی است که شما می توانید از آب یا حلال برای تمیز کردن استفاده کنید. در حالی که “X” نشان می دهد نمی توانید به جز جاروبرقی از چیز دیگری استفاده کنید.

این مطلب جالب را بخوانید
راهنمای خرید جاکفشی مناسب

لکه فقط با خراشیدن از بین نمی رود

مهم نیست که چقدر پاک کردن لکه سخت است، بهتر است از خراشیدن اجتناب کنید؛ زیرا ممکن است به الیاف آسیب رسانده و حتی موجب فرورفتن لکه در عمق پارچه شود. بنابراین، به جای آن از یک پاک کننده لکه استفاده کنید و آن را به پارچه خیسانده و سپس پاک کنید. به جای یک برس یا یک پارچه زبر، می توانید از یک تکه پارچه نرم برای پاک کردن استفاده کنید. اگر بعد از تمیز کردن الیاف سفت شود، با استفاده از یک برس نرم، مواد را بزدایید.

آب کمتر، بهتر است

 بسیاری از مردم این تصور اشتباه را دارند که استفاده از آب بیشتر به حذف راحت تر لکه ها کمک خواهد کرد. اما این درست نیست. در واقع بهتر است از یک حلال فرموله شده ترجیحا بدون آب برای حذف لکه ها استفاده کنید. این اسپری های مبل یا لوازم منزل ارزان قیمت هستند و برای لکه های مرطوب بسیار عالی عمل می کنند.

موی حیوانات خانگی

بهترین راه این است که اجازه ندهید حیوانات خانگی بر روی مبل بروند. اما همه ما می دانیم که امکان پذیر نیست. بنابراین، ما باید یک راه حل متفاوت را امتحان کنیم. یک دستکش لاستیکی به دست کنید و بعد آن را به آرامی بر روی مبلمان و اثاثیه خود بکشید. به خاطر استاتیک ایجاد شده توسط دستکش لاستیکی، مو از لبه کشیده می شود؛ بعد که شما می توانید به راحتی آن را جاروبرقی بکشید.

جزئیات را فراموش نکنید

فراموش نکنید که بالشتک و کوسن ها را هم تمیز کنید. اگر آنها قابل جابجایی باشند، به خشکشویی برده و بعد کامل خشک کنید. دقت داشته باشید که هر نشانه ای از رطوبت می تواند باعث ایجاد قارچ شود.

این مطلب جالب را بخوانید
آموزش نو کردن فرش ها

لکه پاک کن ها

هرچه زودتر یک لکه را پاک کنید، شانس بیشتری برای از بین بردن آن دارید. اگر همین حالا لکه ایجاد شده است، میتوانید به سادگی با یک تکه پارچه نرم آن را پاک کنید. اگر از استفاده از آب موردی ندارد، از آن استفاده کنید؛ وگرنه چندین اسپری تمیزکننده مبل وجود دارد که میتوانید امتحان کنید. اما اطمینان حاصل کنید که قبل از تمیز کردن ناحیه اصل لکه را بردارید تا از پخش آن جلوگیری شود.

نظرات (1)

Davood ganji

واقعا مفید بود

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها
error: اجازه ندارید !